China Construction Bank nieoczekiwanie wystawia Bitcoin na obligację o wartości 3 miliardów dolarów

China Construction Bank , drugi co do wielkości bank na świecie pod względem aktywów, ogłosił wielofazowy plan pozyskania 3 miliardów dolarów ze sprzedaży obligacji, które można kupić za Bitcoin i dolary amerykańskie. Surowiec (waluty wirtualne, takie jak Bitcoin, są określane jako towary na mocy Ustawy o giełdach towarowych lub CEA), ostatnio wzrosły do ​​ponad 16000 USD za Bitcoin – szczyt, do osiągnięcia którego pomógł mu rosnący popyt z Chin.

W zeszłym tygodniu China Construction Bank ogłosił, że certyfikaty cyfrowe o wartości 58 milionów dolarów będą dostępne do publicznej subskrypcji na Fusang Exchange, giełdzie z siedzibą w Malezji, która ułatwia handel kryptowalutami. Fusang opóźnił notowanie do odwołania, zgodnie z żądaniem emitenta Longbond Ltd. Oddział China Construction Bank w Labuan nie mógł uzyskać komentarza.

Wprowadzenie cyfrowego juana

Chiny nadal ściśle regulują Bitcoin i inne kryptowaluty, nawet gdy rozpoczynają wdrażanie swojego bardzo oczekiwanego cyfrowego juana. Inne kraje również rozważają możliwość uruchomienia własnej waluty cyfrowej banku centralnego. Lista rządów, które ogłosiły swoje plany, to Wielka Brytania, Szwajcaria, Norwegia, Szwecja, Dania, Hiszpania, Holandia, Litwa, Niemcy, Izrael, Iran, Japonia, Korea Południowa, Tajlandia, Singapur, Indie, Kanada, RPA , Australia, Nowa Zelandia, Urugwaj, Wyspy Marshalla i Bahamy.

Cyfrowy juan jest wspierany przez bank centralny, a analitycy twierdzą, że projekt pilotażowy zwiększył przewagę Chin w wyścigu o opracowanie cyfrowej waluty banku centralnego. Został zaprojektowany w celu zastąpienia banknotów i monet w obiegu, a nie długoterminowych depozytów na rachunkach bankowych.

W przeciwieństwie do kryptowalut, juan nie będzie korzystał z technologii blockchain, rozproszonej księgi rachunkowej, która umożliwia walidację transakcji bez konieczności korzystania z banków

Zarówno dystrybutorzy banków komercyjnych, jak i bank centralny będą prowadzić bazy danych śledzące przepływ cyfrowego juana od jednego użytkownika do drugiego.

Z punktu widzenia użytkownika użytkownicy pobierają cyfrowy portfel, w którym przechowywane są ich środki, który wygeneruje kod QR, który można zeskanować na terminalach płatniczych. Banki komercyjne będą odgrywać rolę w dystrybucji cyfrowej waluty wśród użytkowników. Aby to zrobić, muszą zdeponować taką samą kwotę swoich rezerw w Ludowym Banku Chin, co dystrybuowany przez nich cyfrowy juan.

Comments are closed.